Creativiteit binnen de organisatie

Doelgroep

Ondernemers en hun medewerkers uit de KMO

Praktische informatie

Voor de opleiding Creativiteit binnen de organisatie zijn er momenteel geen data beschikbaar. Wil je verwittigd worden op het moment dat er een nieuwe reeks geprogrammeerd wordt? Schrijf je dan in op de wachtlijst.

Documenten

download folder

Beschrijving

Uit een recent onderzoek blijkt dat negen van de tien werknemers in een Kmo zichzelf creatief vindt. Ze staan open voor nieuwe ideeën en willen die graag toepassen in hun werk.  Ondernemingen zouden kunnen profiteren van die creativiteit, maar dat gebeurt vaak niet.   Daardoor blijven goede ideeën te vaak steken in de organisatie en worden nooit uitgevoerd.  Een mooie uitdaging voor de bedrijfsleiding om daar verandering in aan te brengen. Die creativiteit op het werk wordt vaak ook niet beloond. Nochtans zijn innovatie en creativiteit de succesfactoren van economische groei.    We zullen het steeds meer moeten hebben van 'inspiratie dan van transpiratie'.  In het verleden was de economische groei mede gebaseerd op een groeiend aantal werknemers.  Het gaat er in de toekomst dus om met de bestaande hoeveelheid werknemers zoveel mogelijk waarde te creëren.   Creative Awareness    Creativiteit betekent een open opstelling tegenover veranderingen. Verandering leidt immers  tot vernieuwing.  Dat is niet alleen van belang voor kunstinstellingen, webdesigners of hightechbedrijven.  Creativiteit is ook nodig in alle andere sectoren.    Werknemers zitten vol goede ideeën over hoe het werk beter kan.  Maar veel mensen hebben een hekel aan verandering, ook managers.  De meeste medewerkers hebben schrik om fouten te maken en houden hun ideeën dus maar voor zich.  Het probleem is dat medewerkers zowel creatief, als risicomijdend blijken te zijn.    De workshop 'Crea-organisatie' gaat de deelnemers inzichten geven in hoe ze creatief kunnen zijn en hun ideeën kunnen verwezenlijken.  Ze moeten daarbij leren hoe ze goede ideeën kansen geven om te rijpen en om te implementeren. Het kenmerk van een creatieve organisatie is niet dat daar allerhande wilde ideeën worden geformuleerd en uitgeprobeerd.  In een creatieve organisatie worden goede ideeën gewikt en gewogen en ook daadwerkelijk tot uitvoering gebracht. Goede ideeën zijn er meestal in overvloed, maar slechts weinigen hebben de capaciteiten  en de mogelijkheid om die ideeën ook tot uitvoering te brengen. Daarnaast worden mensen die wèl doorzetten,  ook nog eens belemmerd door structuren in organisaties die -bedoeld of niet- werknemers ontmoedigen om nieuwe ideeën naar voren te brengen.    De workshop gaat medewerkers aanleren hoe ze ideeën in de organisatie een kans kunnen geven.  Medewerkers die zeggen dat ze 'niet creatief zijn in hun werk', bedoelen eigenlijk dat ze geen mogelijkheid  hebben om hun goede ideeën zichtbaar te maken in de organisatie. Het stimuleren van innovatie en creativiteit,  kan alleen als medewerkers de mogelijkheid hebben hun ideeën te testen in een organisatiecultuur  waarin ze niet worden afgerekend op fouten als ze nieuwe dingen uitproberen.    Daarom moet het stimuleren en uitvoeren van ideeën een deel zijn van de strategie van een bedrijf. Deze workshop is vast en zeker een goede start hiervan.  

Programma

- inzicht krijgen in creativiteit - verwezelijking van creatieve ideeën - Begrip 'goed idee', het evalueren en implementeren - creativiteit in de onderneming  

Andere opleidingen binnen de sector