Drone data-expert
Als drone data-expert verdiep je je in de belangrijkste technologieën die je onder een drone kan hangen en leer je de daaruit voortvloeiende data te vertalen in een leesbaar rapport voor de eindklant. De behandelende technologieën die aan bod komen tijdens deze opleiding : fotogrammetrie in het algemeen, RGB cameratechnologie, multi-spectrale cameratechnologie, oppervlakte- en volumeberekening, thermische cameratechnologie en in beperkte mate foto- en videotechnologie. Daarnaast wordt de Europese dronewetgeving en risico-methodologie SORA onder de loep genomen. Er zal bovendien tijdens een praktijkvlucht de volledige setting en voorbereiding van een datacaptatie worden uitgevoerd.
Locatie & startdata
Genk T2-campus
22/09/2022
Inschrijvingsprijs
Sector
Duurtijd
- 1 jaar
Locatie
- Genk T2-campus
Kenmerken opleiding
- Langlopende opleidingen
- Beroepsopleiding
- Vlaams opleidingsverlof
Bespaar op je opleiding
- kmo-portefeuille
- Opleidingscheques
Heb je vragen over deze opleiding?
Over de cursus
Digitale opleidingscheques
Je kan opleidingscheques aanvragen voor deze opleiding. Hiervoor heb je volgende gegevens nodig. De aanvraag gebeurt via het WSE-loket
- ODB-nummer: ODB-Z00448-003, ODB-Z00448-004, ODB-Z00448-005
- Officiële opleidingsnaam : Drone data-expert
- Opleidingsverstrekker: Agentschap Innoveren en Ondernemen
Voor wie?
Doelgroep
Dronepiloten die in het bezit zijn van een Europese dronelicentie (minimum categorie Open A1/A3) of die als cursist zijn ingeschreven en daarvan het bewijs kunnen aantonen dat zij de opleiding tot dronepiloot volgens de nieuwe geldende Europese wetgeving in een erkende vliegschool aan het volgen zijn.
Toelatingsvoorwaarden
Cursisten die in het bezit zijn van een dronelicentie categorie open A2 of die als cursist zijn ingeschreven en daarvan het bewijs kunnen aantonen dat zij de opleiding tot dronepiloot categorie open A2 of in de categorie Specific volgens de nieuwe geldende Europese wetgeving in een door het DGLV erkende entiteit (vliegschool) aan het volgen zijn.
Programma
Deze opleiding gaat door op Droneport te Sint-Truiden.
Cursisten voorzien in eigen laptop. De benodigde studentensoftware zal voorzien worden gedurende de opleiding.
De opleiding loopt op avonden, telkens van 18:30u tot 22:00u
Standaard programma:
Europese en Belgische drone-wetgeving 28u
Inleiding fotogrammetrie en basis dataverwerking 28u
Multispectrale camera en dataverwerking in QGIS 56u
Toegepaste bedrijfsvoering drone data-expert 16u
Eindproefbegeleiding 12u
Eindproef 1u
Parallel aan de module Multispectrale camera en dataverwerking in QGIS, kan eveneens de module Thermale camera en dataverwerking in QGIS gevolgd worden (lessen van deze module gaan door op zaterdag voormiddag). Hiervoor dient de cursist apart in te schrijven!
Extra info
De inschrijvingsprijs geldt voor opleiding waarbij standaard de deelmodule Multispectrale camera en dataverwerking in QGIS (56u) op donderdag avond vervat zit. Parallel wordt de module Thermale camera en dataverwerking in QGIS (56u) op zaterdag voormiddag aangeboden. Indien de cursist kiest voor het volgen van deze extra module, dan dient hiervoor apart ingeschreven te worden:
Locatie & startdata
Genk T2-campus
22/09/2022
Inschrijvingsprijs
Inschrijvingsgeld voor deze opleiding*
* De vermelde prijs is de prijs voor het eerste cursusjaar.
Kosten lesmateriaal
Handboeken
Grondstoffen
Bespaar op je opleiding
- kmo-portefeuille
De kmo-portefeuille is een subsidie van de Vlaamse Overheid waardoor je tot 30% van je inschrijvingsgeld kan recupereren. Lees hier hoe de KMO-portefeuille in zijn werk gaat.
- Opleidingscheques
Bespaar elk jaar tot 125 euro bij SyntraPXL. Meer informatie over opleidingscheques.
- Vlaams opleidingsverlof mogelijk
Dit is de hervormde versie van betaald educatief verlof. Alles over het Vlaams opleidingsverlof.
KMO-portefeuille
Erkende dienstverlener- MO* 1035.9
- KO** 906.41
Netto verschuldigd bedrag voor:
* middelgrote ondernemingen
** kleine ondernemingen